محل تبلیغات شما
محتوا چه انواعی دارد متنی گرافیکی ویدیو
خوانایی متن یعنی تعداد کلمات در یک جمله تعداد جملات یک پاراگراف علائم نگارشی استفاده از عکس استفاده از تگ های h
بهترین راه برای سئو این است که محتوا بنویسید خوب هم بنویسید
افزونه یواست برای سئو شما کافی است
در پایان هر مقاله یک تجربه طلایی و کاربردی با کمال میل به کاربران عزیز ارائه می کنم نکات بسیار مهمی که بتمن برای تان مفید است به اشتراک میگذارم قرار ما با شماست
یکی از کاربران از من پرسید تولید محتوا چیست درباره آن کمی توضیح دهید من این گونه جواب دادم تولید محتوا یعنی همین متن هایی که در سایت یا شبکه های اجتماعی ما می نویسیم تا موضوعی را با دیگران مطرح کنیم کالایی را تبلیغ کنیم معرفی کنیم و خلاصه هر چیزی که ما می نویسیم نوعی محتواست اما در اینترنت تولید محتوا و عموماً به متن های منتشر شده در سایت های شبکه های اجتماعی اطلاق می شود.

تولید محتوا شاید چندان پیچیدگی نداشته باشد اما مطمئناً گستردگی بسیار زیادی دارد. لطفاً عجله نکنید و اگر می خواهید اطلاعات کاملی درباره محتوا تولید آن انتشار آن چگونگی سئو کردن متن هایی که می نویسیم و همچنین انواع محتواهای گرافیکی ویدیویی و خلاصه نکاتی که می تواند برای بسیاری از شما مفید باشد به دست بیاورید این آموزش را دنبال کنید.

حتی اگر پاسختان را نیافتید از طریق بخش نظرات خیلی ساده بگویید دنبال چه هستید تا به شما پاسخ داده شود.

تولید محتوای سئو شده برای سایت
تولید محتوا یعنی از خودمان بنویسیم. منظور این است که کپی نکرده باشیم. همانطور که می دانید کپی کردن برای موتورهای جستجوگر اصلا خوشایند نیست. شاید شما هم شنیده باشید که اگر متن را کپی کنید و در سایت خودتان منتشر کنید گوگل به شما امتیاز منفی می دهد و یا حتی شما را جریمه کند. پس تولید محتوا در بهترین حالت تالیف محتوا محسوب می شود.

شاید یک متن را گردآوری کنیم یعنی تعاریف به درد بخور و مفید پیرامون یک موضوع را جمع آوری کنیم، مثال های مناسبی در آن رابطه پیدا کنیم، نظرات کارشناسان مختلف رو بررسی کرده و بهترینش را گردآوری کنیم و از کنار هم چیدن این‌ها یک مطلب کامل و جامع تهیه کنیم؛ این نوع تولید محتوا تالیف نیست اما گردآوری ارزشمندی است که می تواند برای بسیاری از کاربران مفید باشد با این حال آنچه که مد نظر ما است تالیف مطالب و محتواست.

تولید محتوا چیست؟

اما فراموش نکنید که تالیف کردن یعنی شما یک اثر جدید پدید می آورید که تا به حال آن نبوده و مستقیماً از ذهن شما در صفحه اینترنتی یا شبکه اجتماعی شما منتشر می شود یک چیز دست اول و بکر این برای موتورهای جستجوگر خیلی ارزشمند است.

نکاتی در خصوص خوانایی متن
گفتیم نیاز کاربران و خوشایند بودن برای موتورهای جستجوگر

دوستان عزیز هر چیزی که برای کاربران خوشایند باشد مورد توجه موتورهای جستجوگر از جمله گوگل شاهد بود. کراول های گوگل یا همان ربات هایی که می آیند و مطلب شما را بررسی می کنند و به آن نمره می دهند همه چیز را چک میکنند! مثلاً نگاه می کنند که آیا تعداد کلماتی که در یک جمله استفاده می کنید کم است یا زیاد است تعداد جملات که در پاراگراف تان جا داده اید چقدر است آیا در انتهای جمله نقطه می گذارید یا نه ؟!علائم و نشانه های نگارشی استفاده کرده اید این چیزها مسائلی است که شما باید رعایت کنید تا یک محتوای متنی خوب تولید کنید.

البته برای موتورهای جستجوگر چیزهای دیگری هم مهم است مثلاً اینکه شما از تگهای اچ ۱ تا ۶ استفاده کنید جاهای مهم مطلب را برجسته کنید یا قبول کنید اگر جایی مطلبی را نقل قول کرده اید از علائم مربوطه استفاده کنید که مشخص باشد در محتواهایی که تولید می کنید از عکس استفاده کنید این تصاویر خوب است که تولیدی باشند یعنی خودتان آنها را بگیرید اگر از یک جاذبه گردشگری صحبت می کنید دوربین موبایل را روشن کنید و عکس مناسبی از آن تهیه کنید این می تواند محتوای شما را به شدت قدرتمند کند همچنین استفاده از ویدئو و ساخت نسخه ویدیویی محتواها می تواند انفجار ایجاد کند و محتوای شما را بترکاند متوجه هستید که…

دوستان عزیز درباره سئو و متن سئو شده من نظرم این است که اساساً متن سئو شده معنی ندارد مثل این است که بگوییم تشکر مودبانه تشکر غیر مودبانه هم داریم تشکر مگر می شود غیر مودبانه باشد! تشکر باید با الفاظ مناسب و در نهایت ادب انجام شود غیر از این باشد شاید جسارت تلقی شود.

اما اجازه بدهید کمی واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم متاسفانه در وب فارسی به خاطر اینکه کاربران اغلب زبان انگلیسی خوبی ندارند مسائل و مشکلاتی به وجود می آید اساساً صعود یعنی اینکه ما متن را درست بنویسیم اصولی بنویسیم همانطور که در بالاتر هم گفتم تعداد کلمات من در یک جمله زیاد نباشد که تعداد جملات من در یک پاراگراف زیاد نباشد.

اگر می خواهیم درباره تولید محتوا و مطلبی بنویسیم عنوان آن را درست انتخاب کنیم مثلاً عنوانی که من برای این مطلب انتخاب کردم به نظرم بهترین انتخاب بود چون اگر میخواستم بنویسم تولید محتوا چیست و انواع آن کدام است نمی توانستم اینطور راحت همه چیز را به شما بگویم خب این هم با تجربه به دست می آید منظورم تسلط و توانایی بر انتخاب تیتر های خوب

نکته بسیار مهمی که میخواستم همین الان به آن بپردازم بحث استفاده از ( و) است دوستان عزیزم همین چند جمله پیش تر من را چک کنید لطفاً! آنجا که نوشتم منظورم تسلط و توانایی بر انتخاب تیتر های خوب ! چه ومی داشت که من از دو کلمه مترادف یعنی تسلط و توانایی پشت سر هم استفاده کنم این یک کار زائد و بیهوده است که فقط خوانایی متنخوانایی متن شما را پایین می آورد و کاربر را گیج می کند یعنی چه یعنی اینکه از و کمتر استفاده کنید تا جملات تان کوتاه بماند این مسئله هم با تکرار و تمرین به راحتی برای شما محقق می شود.

خوب نکات خیلی خوبی را گفتیم باز هم می خواهیم ادامه بدهیم شما که خسته نشدید! اگر خسته شدید وقت ندارید ادامه مطالب و نوشته های این سایت را مطالعه کنید در حالی که هنوز پرسش هایی برایتان وجود دارد می توانید از طریق شبکه های اجتماعی در تلگرام و واتس آپ با من تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان ای که به همه کاربران ارائه می کنیم بهره مند شوید.

اجازه بدهید برای اینکه خستگی از تن هر دوی ما در برود چند کار را به نرم افزارها بسپاریم آن‌ها به جای ما کار کنند چطور است دوستان عزیز یک افزونه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارد که نام آن یواست است است یک افزونه بسیار قدرتمند است که امکانات زیادی را به سایت وردپرسی شما می افزاید این افزونه فوق حرفه ای کارش با متنهای شماست و سئو کردن آن

مثلاً شما شروع میکنید به نوشتن می نویسید و می نویسید بنویسید و در پایان وقتی که به بخش مربوط به افزونه یواست نگاه می کنید می بینید که این افزونه خیلی تمیز ایرادات نوشته شما را به شما می گوید مثلا می گوید برای متنی که نوشته اید یک کلمه کلیدی انتخاب کنید! یا مثلا به شما می گوید تداد کلماتی که در جملات استفاده کرده اید بیش از حد است. یا به شما تذکر می دهد که جملات تان را در پاراگراف کمتر کنید.

نکات بسیار زیادی برای او وجود دارد که همه اینها را افزونه به شما تذکر می دهد افزونه یواست ساختار خیلی قشنگی دارد یعنی بر اساس چراغ های سبز قرمز و نارنجی کار می کند همانطور که از رنگین‌ها پیداست محتوای خوب و بی نقص با چراغ سبز محتوایی که ایراد داشته باشد با چراغ قرمز و محتوایی که تا حدود قابل قبول باشد و چراغ نارنجی مشخص میشود.

البته ما در بحث های دیگری که پیرامون سئو با شما خواهیم کرد کاملاً سئو کردن متن و محتوا را به شما می آموزیم اما الان می خواهیم درباره خود محتوا و مفهوم آن حرف بزنیم تا همین جا و به همین میزان توضیح افزونه یواست را کافی می دانم

اما درباره تولید محتوا ؛ ما چه خوشمان بیاید چه نیاید کاربران معمولا علاقه چندانی به خواندن متن‌ها ندارند. آنها دوست دارند بیشتر فیلم یا تصویر ببینند آمار های بررسی در این زمینه نشان می دهد که بالغ بر ۸۰ درصد از کاربران فقط تیتر یک مطلب را می خوانند و نگاهی سطحی به ادامه آن هم کامل می اندازند.

من قصد ندارم وارد بحث علاقه مندی های کاربران شوم فقط می خواهم این نکته را یادآوری کنم که شما اگر یک محتوای متنی نیستید باید بدانید فرصت بسیار کوتاه و تکرار نشدنی در اختیار دارید که باید بتوانید نظر مخاطب را با تیتر مطلب تان جلب کنید به صورتی که او مجاب شود برای نوشته شما وقت بگذارد در مراحل پیشرفته تر شما باید جوری مطلب بنویسید که کاربر انگیزه پیدا کند برای محتوای شما نظر بنویسید و در سطوح ممتاز محتوای شما باید آنقدر خوب و جذاب و به درد بخور باشد که کاربران تصمیم بگیرند آن را برای دیگران ارسال کنند.

اجازه بدهید این بخش از کارگاه تولید محتوا را جمع بندی کرده و نکات بسیار مهم را فرصت کنیم اگر شما هم از آن دسته افرادی بود که حوصله خواندن محتوا را نداشتید با مطالعه این جمع بندی فصل ماجرا دستگیرتان شود.

تولید محتوای سئو شده برای سایت
جمعبندی
تولید محتوا ساختار های متعددی دارد که مهمترین آنها به شرح زیر است محتوای متنی محتوای گرافیکی محتوای ویدیویی البته هر یک از این ساختارها خود به دسته بندی های جزئی تر تقسیم می شوند. به عنوان مثال اینفوگرافیک یکی از گونه های محتوایی است که مربوط به محتوای گرافیکی است موشن گرافیک یک نوع ویدئو جذاب است که کاربران علاقه بسیار زیادی به آن دارند و در دسته محتوای ویدیویی قرار می گیرد.

افزونه به نام یواست برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارد که بسیاری از اقدامات اجرایی سئو را به صورت خودکار انجام می دهد. آشنایی با این افزونه بسیار آسان است و به رایگان شما می توانید از آن استفاده کنید البته این افزونه نسخه پرمیوم هم دارد که از طریق مارکت های ایرانی قابل خریداری و استفاده است.

در نوشتن متن باید بیش از همه حواسمان به کاربر باشد یعنی نیازهای کاربران را در موضوعات مان بررسی کرده و به آنها بپردازیم.

درباره استفاده از علائم نگارشی و ویرایشی نیاز به توضیح نیست چرا که این‌ها از ویژگی های یک متن کامل و خوب هستند اما برای این که متن خوب بنویسیم باید از علائم نگارشی استفاده کنیم تعداد کلمات در جمله را رعایت کنیم از جملات کوتاه استفاده کرده و به اصطلاح خوانایی متن را بالا ببریم.

استفاده از تصویر یکی از عوامل بسیار مهم در بهبود رتبه بندی یک محتوا در موتورهای جستجوگر است اگر این تصاویر تولیدی و اورجینال باشند یعنی خودتان آنها را تهیه کرده باشید نور علی نور میشود.

همانگونه که در بخش های دیگر هم گفته ام در هر محتوا یک تجربه طلایی و ارزشمند که برای آن ماهها و شاید سال‌ها وقت صرف کرده ام یک نکته کلیدی و کاربردی برای شما خواهم گفت در این مطلب قصد دارم به شما بگویم که دوستان عزیز برای این که سایت موفقی داشته باشید اصلا نیاز نیست که به دنبال سئو باشید کافی است این دستورالعمل را که می گویم رعایت کنید آن وقت نتایج و خواهید دید که با هیچ سئو و بهینه سازی برایتان محقق نمی شود.

ببینید مردم به چه موضوعاتی علاقه دارند درباره هم آنها بنویسید برای پیدا کردن علاقه مردم از اطلاعات شخصی خودتان می توانید کمک بگیرید از تقویم می توانید استفاده کنید اخبار روزانه را می توانید بررسی کرده و در جریان موضوعات قرار بگیرید و مهم تر از همه این‌ها از ابزارهای مطالعه کلمات کلیدی و ترفند‌ها استفاده کنید مثلا به کیبورد پلنر یا گوگل ترنس و ابزار قدرتمند سایت موز دات کام مراجعه کرده و ببینید مردم این روزها چه کلماتی را سرچ می کنند و چگونه آنها را می نویسند درباره من حاصل کنید و ورودی بالایی برای سایت خودتان جذب کنید. این کار مطمئناً قدرتمندترین شیوه برای موفقیت در عرصه تولید محتوا و ایجاد محتوای کاربر پسند بوده و بهترین روش برای سئو محسوب می شود.

این متن با استفاده از برنامه تبدیل گفتار به نوشتار گوگل تهیه شده است ایرادات نگارشی زیادی در آن وجود دارد که به خاطر آنها از شما عذر می خواهم به زودی نسبت به ویرایش آنها اقدام خواهد شد

به قلم کارشناس تولید محتوا و مدرس دوره های توسعه وب. من از برنامه تبدیل گفتار به متن استفاده می کنم و ممکنه ایرادات نگارشی زیادی در مقالاتم وجود داشته باشه؛ که لازمه عذرخواهی کنم. اما این روزها سی تی آر و بانس ریت و نرخ تبدیل. مثل خوره به جان واژه‌ها افتادن؛ قلم های نجیب و شرافتمند باید از کلمه جانبداری کنن!. و من از حضورم در وب، همین قصد رو دارم، حمایت از امپراتوری واژه ها. همین

سخت نگیر... این روزها محتوای من چیست؟!

سرویس تولید محتوای فارسی

اپلیکیشن میهن بلاگ

یک ,محتوا ,های ,استفاده ,تولید ,متن ,تولید محتوا ,است که ,به شما ,را به ,استفاده کنید ,برای موتورهای جستجوگر ,برنامه تبدیل گفتار ,ایرادات نگارشی زیادی ,مدیریت محتوای وردپرس

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Reginald's collection كیوی لاغر كننده قوی و خوشمزه مدیریت خانواده ناحیه 2 کرمان ~best order~ مطالب اینترنتی Kathy's blog وبلاگ انجمن اتوماسیون صنعتی Tim's memory SoVmdizkdnzocn مهندسی مالی و مدیریت ریسک